fbpx

מחיר מערכת סולארית

תנו לנו להרגיע אתכם – מערכת סולארית היא ברת השגה כיום כמעט לכל אחד!

בעבר הלא כל כך רחוק, מערכות סולאריות, גם בישראל וגם בשאר העולם, היו נחשבות ליקרות מאוד, הרבה בהשוואה למצב היום, בעיקר בשל העברת ייצור הרכיבים לסין וכניסת חברות סיניות לשוק של פאנלים ורכיבים סולאריים, מה שהפך את תהליך הייצור לזול יותר. כמובן שגם התקדמות הטכנולוגיה וייעול, מאפשרת קניית מערכת סולארית מבלי לקרוע את הכיס. ישנו טווח מחירים ממוצע הקיים בשוק הסולאר הישראלי ומס' אפשרויות מימון שקיימות היום.

נתחיל במחירי התקנת מערכת סולארית בין אם זו מערכת על גג בית פרטי או מערכת מסחרית גדולה, שתלויים בגורמים שונים:

מחיר הפאנל עצמו עלול להשתנות, הגודל והאיכות של הפאנל, השטח שבו אתם רוצים להתקין, השיפוע של הגג, סוג הגג, תהליך העבודה וההרכבה של המערכת עצמה, סוג הממיר אותו תתקינו, ההובלה והלוגיסטיקה הכרוכה ועוד ועוד… אם לדבר על טווח מחירים כללי כדי להתחיל לקבל מושג כמה מערכת סולארית יכולה לעלות (ויותר חשוב – כמה מערכת יכולה להכניס ישירות לכיס שלכם, מדי חודש כהכנסה פסיבית למשך 25 שנה…) נוכל להגיד שעלות התקנה של מערכת סולארית ביתית יכולה להתחיל בכ-50 אלף ש"ח לגג של כ 70 מ"ר, ובבתים פרטיים עם שטח גג גדול יותר המחירים כמובן עולים בהתאם.

התקנת מערכת סולארית מסחרית על גג בשטח של 200 מ"ר, שהספק העבודה שלה רחב יותר, תעלה בסביבות 400 אלף שקל. ישנן גם מערכות אף גדולות יותר בהספק עבודה לדוגמא של 250 קוט"ש (לעומת מערכת ביתית ממוצעת שעושה 100 קוט"ש) יכולים אף להגיע למחירים של 700 אלף ש"ח.

 

חשוב לזכור! ככל שמערכת גדולה יותר – ככה פוטנציאל הרווח גדל וזמן החזר ההשקעה קטן.

לכן כאשר אתם נמצאים בשלב ההחלטה האם משתלם לכם להתקין מערכת סולארית, צריך לקחת בחשבון לא רק את העלות – אלא גם את הזמן שייקח לכם להחזיר את ההשקעה.

השקעה במערכת ביתית ממוצעת, לרוב תחזיר את עצמה אחרי תקופה של בין 6 – 7 שנים, אבל במערכות מסחריות הסיפור קצת שונה, לדוגמא: מערכת סולארית מסחרית, בהספק ייצור של 145 קילו וואט שמייצרת בסביבות ה85 אלף ש"ח בשנה, תחזיר את ההשקעה בזמן של בערך 4 שנים. חשבון החשמל שלכם יהפוך להיות נמוך בצורה דרסטית, ובמקביל אתם תמכרו את עודפי הייצור מהמערכת שלכם לחברת החשמל.

 

מימון בנקאי וחוץ בנקאי להתקנת מערכת סולארית

הלוואה בנקאית למערכת סולארית

הבנקים נותנים היום הלוואה של 100% למימון מערכות סולאריות ובתנאים מעולים, מתוך ראייה ברורה של הכדאיות של השקעה והתשואה של התקנת מערכת סולארית! העובדה שכאשר מבקשים מימון למערכת סולארית, אפשר להתחייב כמעט בוודאות להחזר ההשקעה תוך 5 – 6 שנים מאפשרת לבנקים לתת הלוואות ומימונים ביתר קלות.

הכספים שתקבלו במהלך השנים מחברת החשמל, שהמערכת מייצרת – שווה לרוב לגובה ההלוואה שתיקחו ובכך המצב הוא שאתם מחזירים את ההלוואה לא מכיסכם אלא באמצעות החשמל שהמערכת הסולארית מייצרת עבורכם. לכשתסיימו להחזיר את ההלוואה – תישארו עם הכנסה פסיבית קבועה במשך 20 השנים הבאות. לקדמה סולארי אנשי קשר רבים בבנקים השונים שישמחו לפרט לכם אודות ההלוואה או המימון שהם מציעים:

לחצו לקבלת מידע בנושא אפשרויות מימון למערכת סולארית מבנק לאומי >>>

לחצו לקבלת מידע בנושא אפשרויות מימון למערכת סולארית מבנק הפועלים >>>

לחצו לקבלת מידע בנושא אפשרויות מימון למערכת סולארית מבנק דיסקונט >>>

הלוואה חוץ בנקאית

כיום יש מגוון רחב של אופציות מימון והלוואות בשוק כגון מוסדות פיננסים, חברות אשראי, חברות ביטוח וכדומה. מדובר על הלוואות חוץ בנקאיות עם תנאי החזר אטרקטיביים – ריביות נמוכות עם תקופות החזר ארוכות בהשוואה להלוואות למטרות אחרות. הלוואות אלו מותאמות באופן אישי ללקוחות פרטיים, מסחריים ויזמים בתחום הסולארי. גם בהלוואות חוץ בנקאיות יש היצע רחב שבו מציעים בין 80% ל 100% למימון המערכת הסולארית.

רוצים להשקיע את הכסף שלכם במקום בטוח ויציב? מערכת סולארית זאת התשובה

בשנים האחרונות, מקורות אנרגיה מתחדשים הופכים להיות יותר ויותר נפוצים בעולם ובישראל בפרט. כמובן שהרווח העיקרי מהנושא הוא ייצור אנרגיה ירוקה שאינה מזהמת את העולם, אך ישנם גם סיבות אחרות משתלמות להתקין מערכת סולארית בביתכם – כמו הסיבה הפשוטה, שזוהי השקעה כספית בטוחה עם תשואה גבוהה.

כשאנשים חושבים על השקעה בעלת ערך, הרבה פעמים הם מיד חושבים על השקעה בשוק ההון או נדל"ן, אך בפועל קיימות אופציות רבות וביניהן גם התקנת מערכת סולארית! התקנת מערכת סולארית היא בהחלט השקעה גם אם ראשונית, לא קטנה, אך העובדה שמיד ברגע שהמערכת מחוברת לחברת החשמל ההשקעה מתחילה להחזיר את עצמה – מאוד מרגיעה ובטוחה.

 

השקעה פסיבית

מערכת סולארית מייצרת הכנסה פסיבית קבועה. היא מתחילה לייצר לבעלי המערכת כסף כמעט מיד עם חיבורה לחברת החשמל ועל הבעלים אין צורך לעשות כמעט כלום במהלך השנים שהיא עובדת, ומכניס כל חודש תשלום מחברת החשמל עבור קוט"ש שהמערכת ייצרה. עבור כל קוט"ש חשמל סולארי בעלי המערכת הסולארית מקבלים תשלום מחברת החשמל. תשלום גבוהה ביחס למחיר שמשלמים עבור צריכה של קוט"ש.

התעריפים של חברת החשמל נקבעים לפי גודל המערכת המותקנת. אחרי שמהערכת מותקנת היא לא רק משמשת לצריכה העצמית של המבנה עצמו, היא גם נמכרת לחברת החשמל תמורת תעריף מיוחד וביחד עם המונה המיוחד של חברת החשמל המודד בכל רגע נתון כמה המערכת הפיקה ומועברת לרשת הארצית ולפי השכלול הזה מועבר לבעל המערכת התשלום.

למדריך עיקרי האסדרה של רשות החשמל >>>

חשוב לזכור, עלויות החשמל בישראל ממשיכות לעלות כל שנה, ההשקעה במערכת סולארית משלך תגן עלייך בפני עליית מחירים עתידית, החוזה שלכם מול חברת החשמל הוא ל25 שנה והוא לא בר שינוי, אז בזמן שהשכנים שלך יצטרכו לשלם לחברת החשמל אלפי שקלים בחודש, הבית שלך יוכל להנות מחשבון חשמל של מאות שקלים בודדים בכל חודש.

​החלק הכי טוב בחוזה מול חברת החשמל היא העובדה שהחוזה מולם הוא ל 25 שנה! כלומר 25 שנים של ביטחון רצוף ויציב של ההכנסה הפסיבית!

משך זמן החזר ההשקעה

ניתן לקבוע באופן כמעט ודאי את הזמן שבו ייקח למשקיע להחזיר את ההשקעה שלו. תחילת ההכנסה של כסף לבעלי המערכת תהיה כמעט מיידית (כבר בחודש הראשון של חיבור המערכת) וחישוב תלוי בהיקף שהמערכת צפויה לייצר, עלויות התחזוקה השוטפת שלה וכמובן במחיר של התקנת המערכת עצמה.

כמובן שמערכת יחסית זולה, עם רמת ניצול גבוהה ועלות תחזוקה מינימלית תחזיר את עצמה בהיקף שנים מיטבי, כשהיא מספקת חסכון משמעותי באנרגיה ובכסף, מעלה את ערך הבית, ומגנה עליכם מפני העלויות המתייקרות של החשמל – מה שהופך את התקנת המערכת על כל מבנה לכדאי ומשתלם לכל אחד.

עדיין מתלבטים?

אנחנו מציעים לכם לצור איתנו קשר והיועצים הסולאריים המומחים של קדמה ידעו לתת לכם את כל התשובות הרלוונטיות. נוכל להגיע אליכם לבית או למבנה ולבצע סקר היתכנות במקום ללא כל עלות והתחייבות – למדוד את הגג שלכם, לצלם את כל הזוויות והגבהים בעזרת רחפן ולתת לכם הצעת מחיר שכוללת את עלות המערכת, ההספק שהמערכת תוכל לייצר בשבילכם וכמובן את הזמן שבו תחזירו את ההשקעה החכמה הזו.

 

תוכן העניינים בעמוד זה
כמה המערכת שלכם תרוויח?

מלאו את הטופס ויועץ של קדמה סולארי יחזור אליכם בהקדם, עם פרטים מלאים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.