fbpx
מימון למערכות סולאריות

מימון למערכת סולארית

כידוע היום, מערכת סולארית היא השקעה מעולה בבתים פרטיים, משקים חקלאיים, מפעלים, ובעלי "חלקה א'". עם תשואה גבוה ויציבה של 14-25% ברוב המקרים מדובר בהחלטה פשוטה לכל אחד שעומד בקריטריונים ויכול לשלם על העלות של מערכת לכל נכס שיש לו.

המכשול היחיד עשוי להיות ההשקעה הראשונית. עם עלויות ממוצעות של כ-₪80,000 בממוצע למערכת סולארית ביתית, מערכות מסחריות נעות בין ₪200,000 ועד כ-₪1,000,000, ובעלויות כאלו לא כל אחד יכול או רוצה לשלם על מערכת מהכיס. למזלנו ישנם שתי פתרונות מימון למערכות סולאריות שנפרט במאמר זה.

מסלול ראשון: מימון בנקאי

למי שמעוניין במימון בנקאי, כל הבנקים הגדולים בישראל מציעים חבילות מימון למערכות סולאריות מסחריות בתנאים יחסית דומים כגון:

  • +10 שנות מימון
  • השתתפות עצמית של כ-10%
  • ריבית החלה מפריים+1.2%
  • גרייס של 6 חודשים או יותר

ישנן תכניות יעודיות לקבלת ההלוואה כולל מבנק הפועלים בנק לאומי, מזרחי טפחות, דיסקונט, ועוד.

בדרך כלל, ניתן לפנות לבנקאי האישי שלכם איפה שכבר יש לכם חשבון פרטי ו/או משכנתא ובתהליך מזורז לקבל אישור תוך יום עסקים.

למי שמעוניין להשוואות תנאים בין הבנקים השונים ניתן לפתוח חשבון בכל אחד מהבנקים הגדולים למטרת ההלוואה הסולארית ולהנות מהתנאים הטובים של ההלוואה.

הבנקים מבינים שהמערכת הסולארית שלכם תניב הכנסה מאוד יציבה וגבוהה ל-25 שנה עם תעריף מאובטח על ידי חברת החשמל ובכן בד"כ השעבוד להלוואה היא אך ורק המערכת עצמה.

בשביל הבנק להשקיע במערכת הסולארית שלכם היא בין ההשקעות הכי בטוחות וטובות שאפשר לעשות.

מסלול שני: השכרת גג

חשוב מחתחילה לציין: השכרת גגות מיועדת למערכת מסחריות בלבד. אם זאת, לבעלי חלקה א', משקים חקלאיים, מפעלים, ומחסנים ניתן לקבל הצעה להשכרת גגות מחברת EPC מובילה כמו קדמה סולארי בכמה ימים בלבד.

התהליך הוא יחסית פשוט וכולל את השלבים הבאים:

  1. שיחת ייעוץ ראשוני – בשיחה של כ-15 דקות מול יועץ סולארי והעברת כמה פרטים, ניתן להכין לכם הצעה ראשונית למערכת הסולארית המסחרית שלכם הכוללת הספק המערכת, עלות ההקמה, הכנסה משוערת, ותכנית פריסה ראשונית. אם המידע הזה ניתן להבין איזה מסלול מימון מתאים לכם. 
  2. במידה ואתם מעוניינים במסלול של השכרת הגגות רק צריכים לציין את זה ליועץ שלכם שיכין הצעה ראשונית במקביל שכולל את גובה השכירות השנתית שתוכלו לקבל עבור הנכס שלכם. ככלל אצבע, גובה השכירות נעה בין 25% ל-35% מההכנסות של המערכת שלכם. במערכות מסחריות זה יכול להתחיל בכמה אלפים בודדים ולהגיע לכמה עשרות ואפילו מאות בהתאם להספק המערכת ועלויות ההקמה.
  3. במידה ואתם רוצים להתקדם עם ההצעה ניתן לחתום על מזכר הבנות כדי להגיש בקשות ולקבל אישורי הקמה. התהליך הזה אורך כמה חודשים וכולל תכנון סופי, הכנת מסמכים לחברת החשמל, וזמן המתנה לקבל האישור עצמו.
  4. לאחר קבלת אישור ההקמה נחתום על הסכם הקמה ושכירות ל-25 שנה והחברה תבנה את המערכת הסולארית. תהליך ההתקנה עלולה לקחת כמה חודשים בהתאם להכנות הנדרשות וגודל המערכת. בסיום תהליך ההתקנה וחיבור אתם תתחילו להרוויח מהשכירות של הנכס ל-25 שנה בלי להרים אצבע.

לסיכום, גם למי שאין לו את האמצעים הפיננסים, ניתן לממן ולרכוש מערכת סולארית בכמה דרכים כדי להרוויח מהשמש ולקבל את התשואה הגבוהה והיציבה של מערכת סולארית.

תוכן העניינים במאמר
מחבר המאמר
Picture of קדמה סולארי
קדמה סולארי

קדמה סולארי הוקמה בשנת 2016 ע"י שלושה שותפים שעלו לישראל מארה"ב עם תחושה של שליחות.
קדמה סולארי מתמחה בתכנון והתקנת מערכות סולאריות על גגות מבנים פרטיים ומסחריים והפכה להיות אחת השחקניות המובילות בענף הסולאר בישראל.

מאמרים נוספים
אם אתם בעלי נחלה חקלאית, כנראה שכבר שמעתם על ההזדמנות המצוינת להקים מערכת סולארית בחלקה א'. חלקה א' היא החלקה המיועדת למגורים ולמבנים חקלאיים, והיא מציעה תנאים אידיאליים להתקנת פאנלים סולאריים.
בחלק הזה של סדרת המאמרים "הכרת את המערכת" נדבר על קווי החשמל המובילים את ה"חשמל הטרי" מהפאנלים אל עמדת הממיר. נדבר על הרכיבים: האופטימייזר, כבלי ה-DC והארקה.
בחלק השני בסדרת המאמרים "הכר את המערכת" נכיר את התשתית המבנית של המערכת, בשמה הנפוץ יותר - הקונסטרוקציה.
כמה המערכת שלכם תרוויח?

מלאו את הטופס ויועץ של קדמה סולארי יחזור אליכם בהקדם, עם פרטים מלאים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.